8 tipů na krajinářskou fotografii
Jsou fotografové, kteří v zimě v exteriérech téměř nefotografují. Patříte-li mezi ně, pak pro vás přinášíme menší opakování základů fotografování krajin, abyste s příchodem jara byli připraveni. A těm ostatním drobné připomenutí dostupných možností určitě taky neuškodí.
O krajinářské fotografii jsme zde na blogu psali již několikrát. Přesto, že jsme nevynechali ani zimní krajinu, největší krajinářské žně bezpochyby začínají počátkem jara a končí s prvním sněhem. Nebude tedy na škodu si pár tipů připomenout:
Pusťte se do toho!
Vít ve svém podzimním textu shrnul základní pravidla pro focení v exteriérech, přidal doporučení ohledně volby objektivů a tipy na fotografické filtry. Celý článek si můžete přečíst zde.
Proti proudu nebo po něm
Fotografování nejen vodních toků jsme pak přinesli v samostatném článku zde.
Vstávejte brzy
O tom, že pro atmosférou prorostlé krajinářské záběry se vyplatí vstávat brzy, vás přesvědčí Ivo s výbornými snímky z okolí Břeclavi.
Minimalismus
Také v krajinářské fotografii můžete využít minimalistického přístupu. Jak takové snímky vypadají a jak se do nich pustit, čtěte v tomto článku.
U mořského pobřeží
Chystáte-li se na exotickou dovolenou ještě před letní sezonou, pak se mrkněte na pět rychlých tipů na fotografování u moře.
Základní úpravy
Jak v Zoner Photo Studiu upravit jasově a barevně krajinářské fotografie jsme nakousli nad jednou čtenářskou fotografií.
Mapování tonality
Pokročilejší úpravu s nástrojem Mapování tonality jsme následně představili opět nad dalším snímkem zaslaným jedním z našich čtenářů.
Skládejte panorámata
Krajinným záběrům sluší rozhled. Přesvědčte se o tom v článku, který vám poradí, jak skládat panoramatické fotografie v ZPS.
Přejeme hodně povedených krajinných záběrů!
Zatím zde není žádný komentář.